LOS ANGELES - NEW YORK - WARSAW
EN | PL

Lena Góra to aktorka ekranowa i sceniczna. Urodzila sie w Gdansku, córka artysty malarza Slawka Góra i wokalistki Pancernych Rowerow i Apteki Eli (Malwiny) Góra. W młodym wieku zaczęła grać w lokalnych teatrach w Polsce, występując w takich produkcjach, jak Elektra, Proces czy Romeo i Julia.

Po przeprowadzce do Londynu w wieku 16 lat została członkinią The-O Adams’ Company. W 2010 roku przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie studiowała w studiu HB i była członkinią The Actors Studio. Pod skrzydłami Joe Paradise’a występowała w licznych projektach teatralnych. W 2011 Lena zadebiutowała główną rolą w filmie fabularnym FAIL. W tym samym roku wróciła do Londynu, aby zagrać w serialu VICE Dalston Superstars.

Lena funkcjonuje obecnie pomiedzy Warszawą, a Los Angeles. W 2015 roku pojawiła się w Female Fight Club w produkcji Cineville i grała Jane w Cops and Robbers (2015) wraz z Tomem Berengerem. Wiosną 2016 była jedną z Dziesięciu Silnych Kobiet przedstawionych przez Alistar Guy na wystawie w Smythson w Londynie wraz z Daphne Guiness, Melanie Griffith i Tippi Hedren.
becnie przygotowuje się do filmu Goat Hill Road reżyserowanego przez Bo Brinkmana oraz do tytułowej roli w filmie Lilith w reżyserii Jeffa Preissa.

W 2017 roku Lena ukonczyla swoj reżyserski debiut Zieleń Szpitalna i obecnie przygotowuje się tytułowej roli w filmie Lilith w reżyserii Jeffa Preissa oraz glównej roli w filmie Stale Niestała w reżyserii Olgi Chajdas.

×